برند Patek Philipe

پتک فیلیپ (Patek Philipe) یک برند ساعت مچی است که در سال ۱۸۵۲ میلادی در سوییس تاسیس گردید. این برند به تولید  پیچیده ترین ساعت های مچی مکانیکی در جهان می پردازد.

برند Patek Philipe به عنوان پیشتاز در صنعت تولید ساعت های مچی شناخته می شود که اختراع کرونوگراف به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای این برند به شمار می رود.  دیگر ویژگی این برند لوکس تولید تمام قطعات ساعت در کارخانه های خود است. برند Patek Philipe

تقریبا تمام ساعت های این برند مشهور در حراجی های مختلف در جهان به قیمت های گزاف به فروش می رود.  این کمپانی در سال ۲۰۱۰ میلادی ۴۰،۰۰۰ و در سال ۲۰۱۲  حدود ۵۰،۰۰۰ ساعت مچی تولید نموده است. این کمپانی از سال ۱۹۳۲ توسط خانواده استرن مدیریت می شود.

پتک فیلیپ تاکنون برای بسیاری از افراد سرشناس و پادشاهان به تولید مدل های خاصی از ساعت پرداخته است که از آن میان می توان به ملکه انگلستان، پادشاه دانمارک و پادشاه مصر اشاره نمود.

برند Patek Philipe

تاریخچه پتک فیلیپ لوکس ترین برند ساعت مچی

برند Patek Philipe

همچنین برند Patek Philipe رکورد گرانقیمت ترین ساعت مچی جهان را نیز شکسته است:

گران‌ترین ساعت جهان به قیمت ۲۱ میلیون و سیصد هزار دلار در یک حراجی در ژنو فروخته شد. ساعت “گرِیوز سوپرکامپلیکیشن” تنها دو روز بعد از مرگ آخرین صاحبش، سعود بن محمد آل ثانی، کلکسیونر قطری به حراج گذاشته شد. قیمت پایه این ساعت که در ساخت آن از طلای ۲۴ عیار استفاده شده و نیم کیلوگرم وزن دارد، ۱۵ میلیون دلار تعیین شده بود. این ساعت در دهه ۱۹۳۰ میلادی برای هنری گریوز، سرمایه‌گذار آمریکایی ساخته شد. در آن زمان پاتک فیلیپ، ساعت‌ساز مشهور سوئیسی برای ساخت این ساعت هشت سال زمان صرف کرد. برند Patek Philipe

ساعت سوپرکامپلیکیشن از ۹۰۰ قطعه تشکیل شده و به گفته حراجی ساتبی، پیچیده‌ترین ساعتی است که بدون استفاده از تجهیزات کامپیوتری ساخته شده است. گفته می‌شود شیخ محمد آل ثانی آن را برای پرداخت بدهی‌اش به حراجی ساتبی به فروش گذاشت. او با تلاش‌هایش برای جمع‌آوری آثار هنری برای قطر تاکنون حدود یک میلیارد دلاربرای خرید آثار هنری هزینه کرده است.

منبع: چی بپوشیم

برند Patek Philipe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *

Phone
Telegram
WhatsApp
Instagram
WhatsApp
Phone
Telegram
Instagram

منو اصلی